Praktyki

Ogrodnictwo
Praktyki w Ogrodnictwie dają naszym podopiecznym dużo radości oraz możliwość kontaktu  z naturą. Uczestnicy wykonują proste prace ogrodnicze jak sadzenie i podlewanie roślin, wyrywanie chwastów, cięcie kwiatów, robienie bukietów. Właściciel ogrodnictwa hoduje także zwierzęta: kozy, barany, kury i kaczki. Praktykanci chętnie pomagają przy karmieniu ich, a gdy pogoda dopisuje, można zjeść śniadanie na łonie natury i powygrzewać się na słońcu.
 
LEROY MERLIN
Praktyki w tym miejscu to okazja by dowiedzieć się jak funkcjonują duże sieci handlowe w branży budowlanej. Uczestnicy mają kontakt z wieloma osobami- klientami oraz pracownikami, co znacznie podnosi poziom kompetencji społecznych. Poprzez pracę na różnych działach, poznają asortyment i jego zastosowanie. Dbają o porządek na regałach, rozkładają dostawy towarów, pod okiem opiekuna zmieniają etykiety cenowe. Przyjazna atmosfera panująca w tym sklepie sprawia, że nasi uczestnicy czują się potrzebni i akceptowani.
ENVIROPOL
To firma, która zajmuje się recyklingiem oraz przetwarzaniem zużytych sprzętów elektrycznych oraz elektronicznych. Nasi uczestnicy, pod nadzorem pracowników zakładu rozbierają na części proste sprzęty jak routery, dvd, radia, komputery, następnie segregują i składują w wyznaczonym miejscu. Praktyki w Enviropolu uczą dokładności i dyscypliny, a także postawy proekologicznej, tak ważnej w dzisiejszych czasach.