Kategoria: Aktualności

  

Zaproszenie na Pielgrzymkę.

              W imieniu Księdza Dyrektora Caritas Diecezji Gliwickiej

zapraszamy do uczestnictwa w Diecezjalnej Pielgrzymce Pracowników i Wolontariuszy Caritas 

do  Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

  Szczegóły na plakacie.

 

Mamy urlop!!!

 

 

 

I oto stało się, nadszedł dla nas długo wyczekiwany czas urlopu, który trwać będzie w tym roku
od 28.07 – 15.08.2025 r
Pamiętajcie w czasie odpoczynku na słońcu o: kremie z filtrem, okularach przeciwsłonecznych, odpowiednim nawodnieniu, nakryciu głowy oraz bezpieczeństwie nad wodą. 

Wszystkim życzymy udanego wypoczynku i słonecznej pogody.

Do zobaczenia !

 

 

 

Grillujemy…

W dniu 23 lipca na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej odbyła się wyjątkowa impreza z grillem.

Uczestnicy mieli okazję cieszyć się zarówno pysznymi potrawami przygotowanymi na świeżym powietrzu jak  i miłą atmosferą sprzyjającą integracji i rozmowom. 

 

Wycieczka do Rud Raciborskich.

18.07.2025 uczestnicy naszych warsztatów wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę autokarową do Rud Raciborskich, gdzie w Restauracji Cysterskiej czekało na nich pyszne śniadanie. 

Po obfitym śniadaniu wszyscy uczestnicy mieli nie lada atrakcję przejażdżkę – kolejką wąskotorową na trasie Rudy – Rybnik – Stodoły Rudy.

Zwiedzili także multimedialną wystawę i zabytkową stację.

Po wszystkich atrakcjach czekał na uczestników obfity obiad.

Festiwal.

W środę 18.06.2025 grupa teatralna naszych warsztatów wzięła udział w Festiwalu Form Scenicznych
Osób z Niepełnosprawnościami „Odbicia”
, który odbył się w Tychach.
Brawo!!!

Spacer nad jezioro.

Dzisiaj uczestnicy pracowni rehabilitacyjnej  wybrali się na spacer nad jezioro Czechowickie.
I takie to piękne zrobiliśmy fotki .

Piknik warsztatowy.

Dzisiaj tj. 2.06.2025 r. na naszych warsztatach uczestniczyliśmy w pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Rodziny, Dnia Matki i Dnia Dziecka.
Uczestniczący w pikniku uczestnicy i rodzice obejrzeli przedstawienie pt. „Pipi” w wykonaniu grupy teatralnej naszych warsztatów.
Jak na każdym pikniku nie zabrakło słodkiego poczęstunku, oraz grillowanych kiełbasek i karkówki zasponsorowanych przez Zakład Masarski Ziaja w Wojskiej.

Podziękowanie.

Wczoraj 26.05.2025 r grupa uczestników pracowni rehabilitacyjnej i mechatroniki odwiedzili
Zakład Masarski Jerzy Ziaja.  
Wręczając upominek podziękowali za zasponsorowaną wędlinę na Dzień Dziecka.

Dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

   

Wyjazd do Rudzińca

W środę 21.05.2025r. zostaliśmy zaproszeni na Dzień Integracji Społecznej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu.
Na miejscu przywitała nas Kadra i uczniowie tej placówki krótkim przedstawieniem.
Gospodarze  zatroszczyli się też  o pyszny poczęstunek, dobrą muzykę oraz wspólny śpiew i taniec.
Wspólnie spędzony czas był nie tylko okazją do integracji ale i budowania wzajemnej otwartości i zrozumienia.

Dziękujemy za ten piękny dzień –  pełen życzliwości, radości i wzruszeń.

 

„Kurtyna w Górę”

16 maja 2025 r. odbył się przegląd zespołów teatralno – muzycznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu.
Uczestnicy naszych warsztatów podczas tego już –  XV Integracyjnego Festiwalu Twórczości Artystycznej
Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ,,Kurtyna w Górę”2025 r.
wystąpili z przedstawieniem pt. „Pipi”