Kategoria: Aktualności

  

Wspólne chwile na sportowo.

Dzisiaj nasze Warsztaty Terapii Zajęciowej odwiedziła młodzież, która przyjechała do nas na rowerach wraz z księdzem Krzysztofem z Parafii św. Jerzego w Gliwicach-Łabędach oraz opiekunami.

Wspólnie spędziliśmy bardzo miłe chwile – rozegraliśmy pełen emocji mecz na boisku, przy którym towarzyszyła nam muzyka i wspaniała atmosfera.

Nie zabrakło także wspólnego grilla oraz słodkiego poczęstunku.

To był dzień pełen uśmiechu, integracji i dobrej zabawy.

Dziękujemy za odwiedziny i wspólnie spędzony czas!

Dzień dziecka – 1.06.2026r.

W poniedziałek na naszych warsztatach obchodziliśmy Dzień Dziecka.

Z tej okazji odbyła się wspaniała dyskoteka, podczas której nie zabrakło dobrej zabawy i uśmiechów.

Uczestnicy mogli również skosztować pysznych kiełbasek oraz słodkiego poczęstunku.

Był to wyjątkowy dzień pełen radości, integracji i miłej atmosfery.

Wszystkim dzieciom – tym małym i tym dużym – życzymy wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, wielu powodów do uśmiechu oraz samych szczęśliwych chwil każdego dnia!

Hipoterapia.

W piątek 29.05.2026r. na terenie naszego ośrodka WTZ odbyły się zajęcia z hipoterapii.

Uczestnicy mieli okazję bliżej poznać konia, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat jego pielęgnacji, zachowania oraz roli w terapii.

Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i było cennym doświadczeniem edukacyjnym.

Dzień Wolontariusza Caritas.

Dnia 19 maja 2026r. na terenie naszego Ośrodka Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej w Gliwicach odbył się Piknik Wolontariuszy Caritas.

W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, a o wspaniałą atmosferę zadbał zespół TIME, który zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy i tańców.

Uczestnicy mieli okazję bliżej poznać wolontariuszy oraz wspólnie spędzić czas podczas licznych atrakcji i zabaw integracyjnych. Była to również wyjątkowa okazja dla wolontariuszy, aby lepiej poznać osoby z niepełnosprawnościami i wspólnie przeżyć wiele radosnych chwil.

Nie zabrakło również pysznego grilla, słodkości oraz dobrej zabawy. Piknik przebiegł w serdecznej i pełnej uśmiechu atmosferze, pozostawiając wszystkim wiele miłych wspomnień.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich trud, zaangażowanie, poświęcony czas oraz otwarte serca. Doceniamy ich pomoc i obecność, które sprawiają, że takie wydarzenia mają wyjątkowy charakter i przynoszą wiele radości naszym uczestnikom.

Piknik z okazji Dnia Rodziny.

14.05.2026 tj. czwartek na terenie naszego ośrodka WTZ obchodziliśmy Dzień Matki i Dziecka.

Z tej okazji odbyły się gry i zabawy dla uczestników oraz zaproszonych gości. Swoje występy zaprezentowali również nasi uczestnicy – Bartek z wokalem oraz Włodek grający na keyboardzie.

Nie zabrakło także wspólnego grillowania, kawy, herbaty oraz słodkości.

Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

Gliwickie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością – 2026r.

8 maja w parku Chopina w Gliwicach uczestniczyliśmy w ,,Pikniku Integracyjnym zorganizowanym z okazji obchodów Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością”.

Szczególnym wyróżnieniem był występ jednego z naszych Uczestników, który zachwycił publiczność swoim talentem i charyzmą.

Na odwiedzających czekały:

występy artystyczne Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Gliwicach (m.in. koncert Zespołu Niezły Zamot), uczniów gliwickich szkół oraz występ naszego Uczestnika WTZ Caritas Gliwice, warsztaty związane z tematyką niepełnosprawności, stoiska informacyjne, kreatywne i plastyczne, kiermasz rękodzieła wykonanego przez Osoby z niepełnosprawnością, a także gry, zabawy sportowe i konkursy.

My również mieliśmy swoje stoisko, gdzie prezentowaliśmy prace naszych Uczestników. Było to  doskonałe miejsce do zaprezentowania naszych osiągnięć oraz interpretacji z lokalną społecznością.

 

Targi pracy 2026r.

                W dniu dzisiejszym tj.7.05.2026r. (czwartek) nasi Uczestnicy WTZ wraz z Terapeutami, wzięli udział w ,,Targach Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością”.                                                Było to wyjątkowe wydarzenie, które umożliwiło wymianę doświadczeń oraz nawiązywanie cennych kontaktów. 

                             Nasi Uczestnicy z  pracowni aktywizacji zawodowej i praktyk mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i piękne prace na własnym stanowisku.                                                   

        Targi pracy zaowocowały rozmowami z przedstawicielami różnych firm, którzy zwrócili uwagę na to, jak ważne jest wsparcie Osób z Niepełnosprawnościami na rynku pracy.                                   Wszyscy wróciliśmy pełni inspiracji i optymizmu na przyszłość!  

    

Wyjazd do teatru.

23.04.2026r. (czwartek) Uczestnicy naszych warsztatów wybrali się do Teatru Miejskiego w Gliwicach na przedstawienie

pt. ,,Ach, jak cudowna jest”.

 

Śniadanie wielkanocne 2026r.

W dniu 02.04.2026r. (Wielki Czwartek) tradycyjnie już  jak każdego roku z okazji Świąt Wielkanocnych  Uczestnicy i Pracownicy naszych warsztatów uczestniczyli w  uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym, które odbyło się w restauracji „Umami” w Pyskowicach.
A jak Wielkanoc, to na śniadaniu nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw: żurku, jajek, kiełbasek oraz typowych wypieków wielkanocnych, a apetyty dopisywały wszystkim…
Spotkanie przebiegało w miłej rodzinnej atmosferze.

 

 

Zajączek.

Dzisiaj spotkała nas miła niespodzianka. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał prezent od ” Zajączka”
Do warsztatowego „Zajączka” dołączyła się też Firma – Zakład Masarski Jerzy Ziaja z Wojski, która
ufundowała naszym podopiecznym smakowitą niespodziankę. 

DZIĘKUJEMY!